h

Besluiten over duurzaamheid en economie

29 maart 2010

Besluiten over duurzaamheid en economie

COALITIEONDERHANDELINGEN ARNHEM 2010

Gisterenavond zaten de onderhandelaars voor de derde keer bij elkaar. Zij spraken onder andere over duurzaamheid en economie.

Duurzaamheid

  1. Er moet in Arnhem een organisatie komen die zich gaat buigen over duurzaamheid, energiebesparingen en alternatieve energiebronnen (zoals wind, zon en aardwarmte). In deze organisatie moeten naast de gemeente ook de woningbouwcorporaties, de HAN en de innovatieve bedrijven uit de stad zitting hebben. De organisatie krijgt een informatieve- en een ontwikkelfunctie. De gemeente vervult hierbij een aanjagende rol.
  2. In het kader van de duurzaamheid is verder gesproken over het bestrijden van de luchtvervuiling in de binnenstad.

Economie

Besluiten op het gebied van economie zijn:

  1. Het instellen van een stedelijke economische raad waarin alle bestaande belangenorganisaties en de grote bedrijven in de stad zitting hebben. Het doel van deze raad is om de economische kracht van de stad te versterken, kennis te delen en werkgelegenheid te verhogen.
  2. Regelgeving verminderen
  3. Betaald parkeren flexibiliseren
  4. Grensoverschrijdende samenwerking stimuleren
  5. Bestaande bedrijventerreinen revitaliseren.

"We hebben vanavond belangrijke stappen gezet op het gebied van duurzaamheid en economie. Een economische raad met een duidelijke opdracht is een voorbeeld van onze nieuwe bestuursstijl: met het gezicht naar de stad", aldus formateur Gerrie Elfrink.

Dinsdag 30 maart worden de onderhandelingen voortgezet.

U bent hier